Recenze Klarstein VitAir Turbo

Fritéza, respektive spíše horkovzdušný hrnec splnil očekávání je relativně laciný (stojí polovinu co Tefal, Delongi atd.) a má větší funkčnost narozdíl od konkurence díky tomu, že má boční vývod rotátoru, konkurence ho má zespod nebo vůbec. Díky tomu, můžu napíchnout a grilovat celé kuře, celou rybu... Zobrazit celou recenzi

Ověřené recenze Klarstein VitAir Turbo

karmilka

Přidáno: 1. září 2017

• zatím nemám vyzkoušeno

Přidáno: 6. srpna 2017

• Otáčecí koš
  • chybí míchání možnost zespoda jako má Tefal

bazen

Přidáno: 30. prosince 2016

(Upraveno 30. prosince 2016)

Zakoupeno v electronic-star.cz

• Oproti ostatním fritézám je tato jedinečná bočním vývodem pro rotátor
  • Není dodávána záslepka ani druhá nádoba bez díry na boku a tím přichází fritéza o možnost zaslepit boční dírku nebo vložit nádobu bez díry a využít tak celý obsah 9l ale pouze po dírku, což je cca 5l to se bavím o přípravě tekutých jídel jako omáčky atd. nastěstí je fritéza celkem velká 9l a jde vložit vlastní nádobu, ale ne vždy se vám povede sehnat ideální nádobu bez uchou, která by maximálně kopírovala obsah, uvítal bych, kdyby výrobce rovnou dodával druhý hrnec na pečení bez díry, pak bych taky uvítal spodní spirálu (jako to má delongi mastercheef) a druhý rotátor vyvedený ze spodní strany jako má např. Delongi, Tefal atd. což usnaďnuje přípravu míchaných jídel. Ne vše chci nebo mohu cpát do bubnu, např. rizoto se podle mého bude dělat lépe v konkurenčních fritézách ze spodním rotátorem a míchačkou.

Fritéza, respektive spíše horkovzdušný hrnec splnil očekávání je relativně laciný (stojí polovinu co Tefal, Delongi atd.) a má větší funkčnost narozdíl od konkurence díky tomu, že má boční vývod rotátoru, konkurence ho má zespod nebo vůbec. Díky tomu, můžu napíchnout a grilovat celé kuře, celou rybu atd.
Fritéza při použití hučí asi jako hlučnější počítač, takže je to v pohodě, po ukončení 3x pípne jako mikrovlnka, když sepne topná spirála, tak se obsah hrnce osvítí a jde krásně vidět dovnitř, jak se vnitřek nahřeje na požadovanou teplotu a spirála přestane vytápět, tak zhasne i světlo - teplota poklesne, zase se sepne ohřev a rožne se světlo, jednoduché a fajn.
Teď k nevýhodám, výrobek není dodáván s českým návodem.
Víko hrnce se otevírá nahoru až do úhlu 90° kde se automaticky samo zaaretuje cvaknutím zámku a mám tak dobrý přístup k potravině uvnitř, ale dáteliho pod nižší linku budete mít problém, hrnec + otevřené víko = cca 60cm na výšku, je třeba s tím počítat. Přenášení a pod. nedoporučuji, přístroj má přísavky na spodní straně a dobře drží na ploše což je výhoda, ale zase nevýhoda když s přístrojem chcete často manipulovat, musíte opatrně, aby jste si přísavky neustálým odtrháváním nezničili, proto je lepší hrnec usadit a nechat na místě. Hlavní nádoba jde z hrnce vyjmout a krášně omýt takže udržba je v poho, co bych uvítal a vylepšil je to, že bych k hrnci dodával i nádobu bez dírky na boku pro případné pečení, je dodávána jen jedna a ta má díru na boku, já to řeším vkládáním vlastní nádoby bez uchou z nerezu. Pak taky mě malinko zaskočilo to, že jsem k fritéze nedostal nástavec na špízy, nástavec na steaky a napařovací talířek, vše jde objednat, ale mohli to dodávat rovnou. Zkoušel jsem zatím jen kuře, bylo dobré ale musel jsem přidat čas, program na fritéze mi nastavil 200° a 30 minut, já si přidal 15, jinak by to bylo asi syrové to si musí každý vyzkoušet a podle velikosti kuřete doladit podle chuti 200° a 45minut bylo kuře hotové a chutnalo skoro jak ze grilované ze stánku, záleží na grilovacím koření. Hranolky byly taky jedlé, jen to chce je před vložením propláchnout ve vodě a osušit, jinak se menší kousky díky škrobu nalepí na mřížku bubnu a od něj jsou pak dřív udělané než zbytek. Taky to chce přidat trochu sádla nebo oleje, aby měli lepší chuť a nebyly suché, po proprání a osušení je kdo má rád lepší chuť doporučuji namastit.
Je to podle mého taková malá horkovzdušná trouba pro malou domácnost pro 1-3 lidi naprosto super, malý odběr, oproti velké horkovzdušné troubě super cena, funkčnost, nejde v tom dělat vše, ale prakticky nahradí velkou troubu, mikrovlnku, parotroubu, fritézu, zahradní gril, a mnoho dalších spotřbičů to vše za minimální peníz, šel bych do ní znovu, je to praktická věc je téměř okamžitě narozdíl od trouby nahřátá na požadovanou teplotu a jak jsem psal oproti ostatním fritézám má výhodu bočního rotátoru.

Naděžda

Přidáno: 21. prosince 2016

Zakoupeno v electronic-star.cz

• líbí se mi, vše téměř bez tuku
  • zatím nevím

Ověřený zákazník Famtastic!

S. Trčková

Přidáno: 14. července 2016

Zakoupeno v Famtastic!

• Možnost přípravy pokrmů s minimem tuků, rychlá příprava. Hranolky se musí dělat trochu déle, než je naprogramováno, pokud je máte rádi chřupavější, ale oproti přípravě v klasické troubě jsou stejnoměrně pečené a příprava je i tak rychlejší. Grilování kuřete také super. Není třeba předehřívat. Má spoustu možností využití. Hodlám fritézu využít pro rozpékání pečiva, zapékání, grilování, přípravu menších porcí, pečení moučníků pro dva - děti se už odstěhovaly. Lze ji využít i k dalšímu vaření, ale tam asi zůstanu u klasiky. Milované hranolky si teď dopřejeme častěji, i pečené brambory jsou z fritézy moc dobré.
  • Objemnější, je potřeba si udělat prostor (máme ho na myčce), v manuálu chybí recepty a tipy na použití, já jsem si našla otevřenou skupinu německých nadšenců na Facebooku, překládám si to na Googlu. Také je ke stažení malá kuchařka na stránkách výrobce - německy.

O přístroji jsem si dopředu zjistila co nejvíc, takže jsem spokojená, pracuje jak má, ovládání je jednoduché, čištění také. Pro jednu - dvě osoby může nahradit klasickou troubu, mikrovlnku i částečně vařič. Volila jsem mezi přístrojem Tefal a Klarstein, myslím, že jsem zvolila dobře.

Dagmar Sokolikova

Přidáno: 28. května 2016

Zakoupeno v electronic-star.cz

• Zkouseli jsme smazit rizky kureci-byly perfektni.Pri smazeni v kuchyni,nikde neunika para-zadny zapach Jde o velice tichou fritezu.
  • Chybi cesky manual,psala jsem o zaslani-zatim zadna odpoved.

Fritezu jsme vybirali podle internetu-podle recenzi.Jsme spokojeni,zatim jsme ji jen jednou pouzili,mame ji kratkou dobu.

Přidáno: 12. prosince 2015

Zakoupeno v electronic-star.cz

• jídlo je velmi chutné a zdravé

I bez českého návodu jsme lehce pochopili, jak hrnec pracuje, takže ho můžeme jen doporučit.

Registrovaný uživatel

Přidáno: 9. listopadu 2015

• smažení bez tuku - hranolky, zelenina - vše skvělé
  • ovládání je srozumitelné i bez českého návodu (ten by ale neměl chybět).
  • Teploty od 50 do 240ºC na pomalé i rychlé vaření dle potřeby
  • rovnoměrné grilování
  • snadná údržba
  • multifunkčnost - smaží, griluje, peče a umí i pomalu uvařit
  • Chybí manuál v češtině. Taky by se hodila nějaká kuchařka s nápady, jak přístroj lépe využít.

Mám Vitair Turbo něco přes měsíc. Zatím jsem spokojená. Smažení jde skvěle, i když ne vše (jako třeba rybí prsty) jde dát do rotačního válce. Grilování také v pořádku. Vše chutné, měkké uvnitř a křupavé venku. Funkci na pečení jsem ještě nevyzkoušela. Přístroj je poměrně velký, takže na jednu stranu zabere více místa, ale zase se do něho vejde poměrně dost. Např. celé kuře na grilování. Je jen škoda, že u něho není manuál, aby si jeden mohl lépe inspirovat nápady k jeho lepšímu využití

Přidáno: 2. listopadu 2015

• Vzhled, funkčnost